شهرآفتاب نیر

منطقه ویژه آبدرمانی و گردشگری

طراحی و اجرای یک منطقه نمونه آبدرمانی و گردشگری بعنوان یک شهر سلامت در مجاورت شهر نیر و با مساحتی بیش ازیک میلیون مترمربع در دست احداث است. این پروژه مشتمل بر آب درمانی (آبهای گرم معدنی سرچشمه گرفته از قله رفیع سبلان ) لجن درمانی، گل درمانی، نمک درمانی، مجتمع های ارتوپدی، مراکز لاغری و سلامت، بهداشت پوست و زیبایی، ماساژ درمانی، بازارچه های مختلف، فودکورت، رستورانهای متعدد، سفره خانه های سنتی، واحد های اقامتی، پذیرایی، تفریحی، شهربازی، پارک آبی، 5 هتل 2 تا 5 ستاره با 700 اتاق، ویلاهای مسکونی و آپارتمان به صورت Time Share می باشد. پیش بینی می شود سالیانه بیش از 000/000/2 نفر از این منطقه ویژه بازدید و از آن استفاده نمایند. قابل ذکر است که بازدید کنندگان از سرعین در سال 1390 بالغ بر 000/400/6 نفر بوده است که نشان دهنده استقبال گسترده مردم از مجموعه های آبدرمانی می باشد.

اهداف پروژه

اهداف اصلی: شناسایی قابلیت های توریستی محدوده مورد مطالعه و امکان سنجی توسعه گردشگری در این منطقه

اهداف فرعی: ایجاد زمینه از طریق گسترش توریسم و ژئوتوریسم در جهت اشتغال زایی در منطقه. شناخت توان های بهینه توریسمی در منطقه در جهت برنامه ریزی کارآمد

ماهیت پروژه موقعیت مکانی طرح شهرستان نیر از توابع استان اردبیل و به فاصله حدود 30 کیلومتری و در سمت جنوب غربی مرکز استان اردبیل قرار دارد. محل پروژه در مسیر راه اصلی نیر – سراب و به فاصله حدود 10 کیلومتری شهرستان نیر و در طرف راست جاده قرار دارد.

ماهیت و مقیاس پروژه طرح جامع مناطق نمونه گردشگری آبگرم معدنی برجلو در محدوده ای به مساحت 110 هکتار برابر با 1100000 متر مربع اجرا شده است.

برنامه ریزی و روش انجام کار روش به کار رفته در این تحقیق، از نوع توصیفی، تحلیلی، موردی (ژرفانگر) می باشد. همچنین از نظر هدف از نوع کاربردی است. در این تحقیق مشاهده میدانی و مراجعه به زمین در درجه اول اهمیت قرار گرفته است.

بازگشت